Warsztaty w Państwowym Muzeum na Majdanku

Uczniowie z klasy 3a, którzy wybrali historię jako swój przedmiot maturalny, spędzili dwa dni na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku, realizując program przygotowany przez edukatorów pod kierunkiem Pani Anny Wójtowicz, z którą Staszic współpracuje od lat. Program obejmował zwiedzanie wystawy edukacyjnej z przewodnikiem, zajęcia warsztatowe z obiektami muzealnymi oraz pracę przy naprawie drutu kolczastego, którą wykonywaliśmy wspólnie z grupą młodzieży z Niemiec. Nasi uczniowie doskonale sprawdzili się w roli przewodników dla gości z Kolonii, którzy mogli dowiedzieć się o tragicznej historii tego miejsca od swoich rówieśników. Projekt został zrealizowany w ramach umowy o partnerstwie instytucji. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tak ważnym i wartościowym projekcie.

Obiekty

drut2