Uczniowie ze Staszica w Berlinie i Poczdamie

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 2f oraz 3f mieli okazję uczestniczyć w wycieczce edukacyjnej Poznań-Berlin-Poczdam-Gniezno. To świetna okazja na poznanie historii ale też i kultury Polski oraz Niemiec.

Pierwszego dnia po długiej podróży zwiedzaliśmy malowniczy (choć nadal w remoncie) Poznań wraz z historycznym Ostrowem Tumskim. Koniec dnia to siatkówka i gry planszowe w naszym ośrodku w Łagowie.

W środę czekał nas przejazd do Berlina, a tam zwiedzanie wraz z przewodnikiem takich miejsc jak: Brama Brandenburska, Reichstag, Ratusz, Aleja Unter den Linden, Pomnik Pamięci Ofiar Faszyzmu i Militaryzmu oraz Aleksanderplatz.

Trzeciego dnia odwiedziliśmy Poczdam, a w nim Nowy Ogród i Pałac Cecilienhof, kompleks pałacowo-ogrodowy Sanssouci, oranżerię oraz domek chiński.

W piątek czekała nas ścieżka edukacyjna: „Wczesnopiastowska Rezydencja na Ostrowie Lednickim”,  zwiedzanie Wielkopolskiego Parku Etnograficznego oraz zwiedzanie wraz z przewodnikiem Gniezna.