Młodzi mają głos!

Dnia 24.05.2024 r. w naszej szkole odbyła się symulacja wyborów do Europarlamentu. W ramach programu „Młodzi głosują – wybory do Parlamentu Europejskiego 2024” organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej uczniowie pod nadzorem Pana Profesora Marka Chodowskiego powołali komisję wyborczą, działającą na terenie placówki. Akcja stanowiła świetną lekcję demokracji w praktyce. Stosowano wszystkie procedury obowiązujące w czasie prawdziwych wyborów. Głosujący po raz pierwszy w swoim życiu stanęli przed wyborem swoich przedstawicieli w Parlamencie Europejskim. Niezdecydowani, dzięki wypełnieniu testu poglądów latarnikwyborczy.pl, mieli możliwość poznania zwoich preferencji.

Komisja wyborcza w składzie: Anna Gekowicz, Katarzyna Girguś, Michalina Kula, Anna Marzec, Igor Mazurek, Sebastian Protasiewicz, Kinga Wdowiak, Antoni Wierzchoń, Kacper Wypych (Przewodniczący Komisji Wyborczej)

Oprac. Karol Zimmer