Podsumowanie Algorytmicznej Ligi Zadaniowej dla szkół podstawowych

Dobiegły końca zmagania w algorytmicznej lidze zadaniowej –  Algorytm 2024 w której wzięło udział blisko 60 uczniów ze szkół podstawowych naszego województwa. Od 8 kwietnia do 30 maja, co tydzień przed uczestnikami pojawiały się nowe zadania algorytmiczne, których poziom trudności stale wzrastał.

Łącznie w całej lidze do rozwiązania było aż 19 zadań za które każdy z uczestników mógł zdobyć maksymalnie 1900 punktów. Dodatkowo uczestnicy z każdym nowym tygodniem otrzymywali podstawowe informacje dotyczące składni języka Python lub C++.  Ostatecznie wyłoniono trzech laureatów konkursu:

1. Marek Stasiak – 1695 pkt (Szkoła Podstawowa nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie)
  2. Edyta Radzikowska – 1379 (Zespół Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim)
  3. Dominik Widz – 970 (Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek UR w Lublinie)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji w przyszłym roku szkolnym.

Wszystkim tym którzy nie chcą czekać do września, zapraszamy na warsztaty z algorytmiki i programowania które od 18  do 20 czerwca będą odbywały się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Lublinie. Zapisywać się można pod adresem: miroslaw.pietrzycki@lo1.lublin.eu lub bogumil.piwoni@lo1.lublin.eu