W dniach 23-27 sierpnia uczniowie Naszej Szkoły biorą udział w zajęciach warsztatowych z algorytmiki, organizowanych w ramach ogólnopolskiego projektu Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu. Zajęcia są prowadzone na czterech poziomach zaawansowania, z których najniższy obejmuje osoby rozpoczyające przygodę z programowaniem, najwyższy to olimpijski. Realizatorem całego projektu  oraz obozu jest Fundacja Rozwoju Informatyki (realizator olimpiad informatycznych w Polsce). W zajęciach bierze udział ponad 80 osób z całej Polski, najliczniejszą grupę stanowią uczniowie I LO w Lublinie (24 osoby).

Zajęcia przygotowali i realizują między innymi nauczyciele naszej szkoły, wspierani przez naszych uczniów i absolwentów, którzy w dotychczasowej karierze informatycznej zdobyli już tytuły finalistów, laureatów Olimpiady Informatycznej.

Od 1 września 2021 roku rozpocznie sie nabór do kolejnej edycji projektu na rok szkolny 2021/2022. Zapraszamy do udziału w projekcie uczniów i kandydatów.