Akcja sadzenia żonkili – „Pole Nadziei” przed Staszicem!

W dniu 24 października 2023 roku, już po raz drugi z rzędu, nasi uczniowie wraz z wolontariuszami Hospicjum Dobrego Samarytanina wzięli udział w akcji sadzenia cebulek żonkili na terenie miasta. „Pola Nadziei” to symboliczna nazwa miejsc, gdzie te piękne kwiaty zakwitają.
Nasza szkoła od lat utrzymuje tradycję uczestnictwa w tej szlachetnej inicjatywie. „Pola Nadziei” nie tylko dodają uroku naszej okolicy, ale przede wszystkim symbolizują nadzieję i solidarność.
Współpraca z Urzędem Miasta i patronat Prezydenta Miasta Lublin umożliwiły nam umieszczenie tych kwiatów m.in. przy Zamku Lubelskim, a także przed naszym liceum. To piękny widok, który każdego roku cieszy mieszkańców miasta i przechodniów. Dostaliśmy możliwość przeniesienia namiastki „Pól Nadziei” na teren naszej szkoły i niebawem kwiaty zostaną zasadzone przed wejściem.
W tegorocznej akcji sadzenia cebulek żonkili brali udział nie tylko nasi uczniowie, ale również młodzież z innych lubelskich szkół średnich, takich jak Biskupiak, ZS im. Vetterów, III LO im. Unii Lubelskiej, II LO im. Zamoyskiego oraz XXIX LO im. Dekutowskiego „Zapory”. To wyjątkowa okazja do wspólnego działania na rzecz potrzebujących oraz propagowania wartości wolontariatu i solidarności wśród młodego pokolenia.
Mamy nadzieję, że nasze „Pola Nadziei” będą przypominać o ważności wspierania Hospicjum Dobrego Samarytanina i niosą ze sobą przesłanie nadziei, którą zawsze warto pielęgnować.