15.10.2024 – Ślubowanie uczniów klas pierwszych

15 października 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość, która połączyła trzy ważne wydarzenia: Ślubowanie uczniów klas pierwszych, obchody Dnia Edukacji Narodowej oraz nadanie sali matematycznej nr 40 imienia Profesora Waldemara Łobodzińskiego.
Wśród zaproszonych Gości znaleźli się: obecni i emerytowani nauczyciele, rodzice uczniów klas pierwszych, przedstawiciele Lubelskiego Kuratorium Oświaty, Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin oraz Rady Miasta Lublin.
Podczas ślubowania uczniowie klas pierwszych oficjalnie stali się częścią naszej szkolnej społeczności, zobowiązując się do kultywowania tradycji wiedzy, rozwoju i szacunku.
I tu kierujemy serdeczne podziękowania do szkolnego chóru Lorien, który swoją piękną oprawą muzyczną nadał wyjątkowego charakteru całej uroczystości.
W części II dotyczącej obchodów Dnia Edukacji Narodowej, Dyrekcja szkoły dziękowała nauczycielom za ich trud i poświęcenie, podkreślając ich kluczową rolę w kształtowaniu młodych umysłów. Wręczono Nagrody Dyrektora Szkoły dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.
Dzień ten był nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale także do refleksji nad wartością edukacji, która łączy tradycję z nowoczesnością.
Szczególnie wzruszającym momentem było nadanie imienia sali matematycznej nr 40 na cześć Profesora Waldemara Łobodzińskiego – wybitnego nauczyciela matematyki, który inspirował pokolenia uczniów swoją pasją i wiedzą. W uroczystości wzięła udział córka Profesora, Pani Grażyna Łobodzińska.
Wszystkim Gościom serdecznie dziękujemy za obecność a pierwszoklasistom życzymy odkrywania nowych pasji i przyjaźni!