Jeśli chcesz: zrozumieć znaczenie przemian biologiczno – chemicznych zachodzących w otaczającym świecie, rozwijać zdolności krytycznego myślenia, poznawać środowisko za pomocą obserwacji i doświadczeń, to wybór tych klas będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. W tej klasie zdobędziesz szeroką wiedzę z biologii i chemii. W czasie trwania nauki, prowadzone są zajęcia fakultatywne z wykładowcami Uniwersytetu Medycznego w trakcie których możesz swoją wiedzę zastosować w praktyce np. „krojąc serce”  

Nauka w tej klasie umożliwia kontynuowanie nauki na kierunkach studiów, takich jak: analityka medyczna, biotechnologia, dietetyka, farmacja, fizjoterapia, medycyna, stomatologia, położnictwo, psychologia, ratownictwo medyczne, medycyna sądowa, weterynaria i inne. 

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym

  • biologia,
  • chemia

Przedmioty uzupełniające: 

  • edukacja ekologiczna i zdrowotna,
  •  zajęcia fakultatywne z wykładowcami Uniwersytetu Medycznego
  • angielski,
  • drugi język: hiszpański (podstawowy lub kontynuacja) lub niemiecki (kontynuacja)

Aby powstała grupa językowa na danym poziomie zaawansowania (nauczanego drugiego języka obcego), grupa musi liczyć min. 14 osób. W przypadku dysproporcji w grupach, pierwszeństwo wyboru drugiego języka mają kandydaci, którzy uzyskają większą liczbę punktów w postępowaniu  kwalifikacyjnym. Nauka w tej klasie jest wzbogacona o język angielski medyczny.

Przedmioty punktowane przy rekrutacji to:

  • język polski,
  • matematyka,
  • biologia,
  • chemia

„Zdecydowana większość osób wybierających ten kierunek wiąże swoją przyszłość z kierunkami medycznymi. Decydując się na biol-chem trzeba być przygotowanym na ogrom czekającej go pracy, zarwanych nocy, a nawet rezygnacji z własnych zainteresowań i wolnego czasu. Na przyszłego ucznia czeka więcej niż kilka „kartkówek” i sprawdzianów tygodniowo, a w klasie maturalnej dodatkowo niekończących się powtórek i próbnych matur. Jednak profil biol-chem to nie tylko wyrzeczenia i obowiązki. Duża ilość sprawdzianów i powtórek uczy obowiązkowości i systematyczności tak potrzebnych na studiach. Jeżeli ktoś poważnie podchodzi do nauki, to spotka tu profesjonalną kadrę. Nauczyciele wymagają bardzo dużo nie tylko od uczniów, ale i od siebie, poważnie podchodząc do przygotowania uczniów do matury. Organizują wiele zajęć dodatkowych, niejednokrotnie w weekend, poświęcając swój wolny czas. Mimo że jest to bardzo wymagający kierunek, większość z nas mając możliwość ponownego wyboru zdecydowałaby się na biol-chem.”

„Klasa E stawia na przedmioty przyrodnicze, takie jak biologia i chemia. Realizujemy te przedmioty na poziomie rozszerzonym. Szkoła oferuje fenomenalne przygotowanie do matury i daje możliwość wzięcia udziału w olimpiadzie chemicznej, biologicznej czy ekologicznej. Poza tym, uczymy się języka angielskiego w dwóch grupach w zależności od poziomu umiejętności. Dodatkowe języki obce, do wyboru to niemiecki (Ordnung muss sein!) i romantyczny francuski. Wybierając klasę biol-chem
osobiście przeprowadzisz wiele „szalonych eksperymentów” i weźmiesz udział w nietuzinkowych
wykładach biologicznych. Dowiesz się ile prawdy jest w „Breaking Bad” i „Doctor House”. Poznasz
także ludzi o podobnych zainteresowaniach i pasjach. Jeśli chcesz zostać lekarzem, farmaceutą,
weterynarzem, mikrobiologiem, stomatologiem czy analitykiem medycznym to idealny wybór klasy
dla Ciebie!”

Skip to content